Blog

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür ve her insan, bir görevle yaratılmıştır.

Merak Ettikleriniz

Peyzaj ve bahçe bakım ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sorduğunuz bu sorular alanında uzman Peyzaj Mimarı tarafından cevaplanmaktadır.

Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9  

Recep

  
2013-05-13 14:13:42

Soru: iyi günler. Herşeyiyle faydalı olduğunu duyduğum fesleğeni saksıda yetiştirmek istiyorum.Tohumunu aldım.Önerileriniz nelerdir neye dikkat etmeliyim.

Yanıt: aslında ben pek tohumla üretimden yana değilim...çünkü tohumların birçoğu kalitesiz.ha illa denemek istiyorum diyorsanız; saksıya toprağı koyun elinizle iyice bastırın,sonrasında hafif kum veya toprak karıştırdığınız tohumları gelişigüzel serpiştirin....ama tohumları çok derine gömmemeye dikkat edin..maksimum tohum derinliği, tohumun en fazla 2 katı kadardır.sonrasında elinize su alıp serğiştirme usulü sulama yapacaksınız...bu sulama işi gün aşırı olacak...onun dışında aydınlık hava alan bir yere koyduğunuzda saksınızı, ekstra birşey yapmanıza gerek kalmayacaktır..gerisi tohumların çimlenme kabiliyetine bakar ....saygılar


Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9