Blog

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür ve her insan, bir görevle yaratılmıştır.

Merak Ettikleriniz

Peyzaj ve bahçe bakım ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sorduğunuz bu sorular alanında uzman Peyzaj Mimarı tarafından cevaplanmaktadır.

Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9  

Kemal Kayaaslan

  
2013-05-01 18:31:08

Soru: urfada birkaç çeşid çiçek ektik.. tohumu ile... çiçekler çıktıktan sonra annem yerini değiştirmiş.. ne kadar sularsa 4 haftadır hep aynı boydaymış.. bunun nedeni ne olabilir.. tavsiyeleriniz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yanıt: Mecbur kalmadıkça tohumla bitki üretmemeye çalışın (hangi tür bitki olursa olsun,tohumlar sıkıntılı oluyor çünkü). Boy atmıyorsa eğer,toprakta besin maddesi eksikliği vardır.bu durumda gübreleme yapmanız gerekir. Mineral madde eksikliği varsa da, pratik olarak kabaca bitkilerin ekildiği bölgeye bir kaç çivi artı biraz da kemik artığı (ufalanmış olursa daha iyi) ekleyip o şekilde beklemelisiniz. Bu arada aşırı sulamayın, aşırı sulamadan da bu sorunlar olabilir. Ama sizin esas sorununuz sanıyorum bitkiler yerine tam oturmadan yerlerinin değiştirilmiş olması. O sebeple bitkilerin yerine adapte olma süresi uzamış olabilir. Başka bir önemli problem olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.


Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9