Blog

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür ve her insan, bir görevle yaratılmıştır.

Merak Ettikleriniz

Peyzaj ve bahçe bakım ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sorduğunuz bu sorular alanında uzman Peyzaj Mimarı tarafından cevaplanmaktadır.

Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9  

Recep

  
2013-06-20 14:27:25

Soru: Teşekkürler...abartmadim tarifinde bir litre suya yirmi ml katıp on gün arayla sulayiniz diyordu öyle yaptım.ayrıca bu şekilde yetiştirdiğim bitkilerin meyveleri hormonlu mu olmuş oluyor yani organik bir yetiştirme olmuyor mu? sonuçta ben besini toprağa veriyorum direk olarak bitkiye veya meyveye vermiyorum diye düşünüyorum.cevabınız için şimdiden tesekkürler.

Yanıt: bitki besini dediğimiz şey, aslında gübredir....açıkçası sizin kullandığunuz sıvı besinler maalesef ki doğal değil...kısaca şöyle anlatayım; bitkiler kökleriyle topraktaki besinleri alarak büyürler,ve bu durumda, örneğin siz bir erik ağacı yetiştiriyorsanız ve devamlı suni gubre veriyorsanız, o yemek için yetiştirdiğiniz erik tamamıyle suni gübre alarak pazara çıkan erik haline gelmiş oluyor...o sebeple mümkün olduğunca doğal gübrelere yönelmekte fayda var....halk arasında sizin bahsettiğiniz gibi doğru bilinen çok yanlış var...."ben bitkiye besin vermiyorum, direkt toprağa veriyorum" da en sık görülen yanlışlardan.....saygılar...


Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9