Blog

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür ve her insan, bir görevle yaratılmıştır.

Merak Ettikleriniz

Peyzaj ve bahçe bakım ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sorduğunuz bu sorular alanında uzman Peyzaj Mimarı tarafından cevaplanmaktadır.

Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9  

Misafir 1498

  
2014-05-04 04:48:56

Soru: sizin peyzaj Mimarlığından anladığınız bahcivanlikmidir, uygulamanin adini Bahçıvan diye değiştirin, mesleği bahcivanliga indirgemeye çalışma amacınız nedir?

Yanıt:

Peyzaj mimarlığının ne oldugunu ne yazık ki meslekteki insanlar bile bilmiyor maalesef...  Birçok kişi özellikle meslektekiler, insanları kandırma adına ve zor inşaat işleriyle uğraşmamak adına peyzaj:bahçıvanlık olarak yanlış bir tanıtıma girmişler ve maalesef müşteri adaylarının birçoğu da bu şekilde kabul etmişlerdir. Ben kendi adıma bu yanlış tanımlamayı kırmaya caluşıyor ve işimizin bir mimarlık branşı ve bir güzel sanatlar dalı ılduğunu insanlara empoze etmeye çalışıyorum.  Nette araltırdığınız zaman peyzaj mimarlığının; mimarlık, arkeoloji, botanik, jeoloji, meteoroloji, heykeltraşlık, inşaat işleri vb konulara dayanarak çalışması gerektiğini okuyabilirsiniz. Tek dileğim, herkes sizler gibi hassas olabilse.... ilgi alaka ve eleştirilerinize teşekkür ederiz.  Saygılarımla...


Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9