Blog

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür ve her insan, bir görevle yaratılmıştır.

Merak Ettikleriniz

Peyzaj ve bahçe bakım ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sorduğunuz bu sorular alanında uzman Peyzaj Mimarı tarafından cevaplanmaktadır.

Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9  

Misafir 56608

  
2013-04-26 14:36:26

Soru: orkide bakimi nasil olmalidir?

Yanıt: orkide yetiştirebilirsiniz...ancak sulamasına ve aldığı ışık miktarına dikkat etmeniz gerekmekte...bence öncelikle saksı ve toprak değişiminden işe başlayın...saksı, toprak saksı olmalı...toprak karışımıysa torf+demlenmiş çay posası+biraz çakıl+biraz tahta talaşı+biraz da kumu karıştırıp bu karışımı toprak saksıya ekleyip orkidenizi buraya dikebilirsiniz.dikerken kurumuş zayıflamış çürümüş olan kökleri kesip atıyorsunuz...sadece yeşil görünen taze kökleri bırakıyorsunuz ve bunları da tamamen toprağa gömmüyorsunuz..sonraki aşamaysa bitkiyi ışık alan bir yere koymak olacak...bu arada kuruyan çiçek dalını dipten kesmeniz gerekmekte...orkideler karakter bakımından senede 2 defa çiçek açan bitkilerdir normalde...biraz zor bitkidir orkideler...nazlıdırlar...şimdiden kolay gelsin....


Soru Ekle    Sayfa   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -   6  -   7  -   8  -   9